Синдром полікістозних яєчників у жінок

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є найпоширенішим ендокринним захворюванням, що призводить до безпліддя. 

Основним з його проявів є порушення менструальної функції у вигляді ановуляції (відсутність овуляції), оліго- або аменореї (рідких менструацій або повністю відсутністю менструації протягом 6 місяців), надмірною масою тіла, ожирінням та прояви гірсутизму (надмірного росту волосся). 

На СПКЯ припадає половина всіх випадків ендокринного безпліддя (50–75 %), а серед усіх пацієнтів з безпліддям 22%. Загалом дане захворювання гарно коригується за допомогою правильного харчування, дієти і відповідних медикаментів і досить часто, вже на 3-6 місяці лікування пацієнти отримують самостійну вагітність. 

Та існує категорія пацієнтів з вираженими проявами захворювання (особливо це стосується пацієнтів з гіперандрогенією та метаболічним синдромом), які проходять тривалі невдалі стимуляції і,на жаль, вагітність так і не вдається досягти. Тому, за рекомендацією Європейської спілки репродуктологів, даній категорії пацієнтів не рекомендовано проводити більше 6 спроб стимуляцій овуляції при підтвердженні факту овуляції, та не більше 3-х, якщо овуляція не досягається.

  

В даних випадках рекомендовано переходити до наступного етапу ДРТ, а саме запліднення in vitro.

Не нехтуйте своїм жіночим здоров'ям - вчасно зверніться на візит до лікаря-репродуктолога.

  

Для запису звертайтесь за телефоном 0 800 305 911.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Текст повідомлення

Схоже