Коли варто звернутися до репродуктолога?

У 80% подружніх пар за умови регулярного статевого життя вагітність наступає впродовж року. Ще 6% подружніх пар стають батьками впродовж другого року планування вагітності. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я і встановила термін безпліддя - це відсутність вагітності після 1 року регулярного статевого життя. Проте варто зауважити, що цей термін стосується пар, де жінка є молодше 35 років. Якщо ж жінка старша 35 років, то діагноз непліддя може бути виставленим при відсутності вагітності впродовж 6 місяців. Отже, до репродуктолога варто звертатись тоді, коли впродовж 6-12 місяців регулярного статевого життя вагітність не наступає.

Чому репродуктологи наголошують на тому, що не варто втрачати час та очікувати надто довго на «диво», яке може так і не трапитись?

На жаль, ми не можемо зупинити наш біологічний годинник, який щодня зменшує наші шанси на вагітність. Щомісяця ми втрачаємо близько 100 яйцеклітин, які безслідно зникають з наших яйників, і лише одна яйцеклітина має шанс дати початок новому життю. Вік невпинно зменшує кількість яйцеклітин, знижуючи оваріальний резерв та шанси на вагітність. Окрім цього з віком зростає кількість «помилок» генетичного матеріалу яйцеклітини, що призводить до утворення ембріону з хромосомними аномаліями. У віці до 35 років зі 100 яйцеклітин 60-70 будуть генетично повноцінними. У віці 35-39 половина яйцеклітин уже буде зі змінами. У віці 40-42 це співвідношення різко змінюється - 80% яйцеклітин будуть генетично зміненими і 20% здоровими. А у віці після 42 років лише 2 зі 100 яйцеклітин зможуть дати початок новому життю.

Найбільш поширеною і , часом фатальною, помилкою консультування пацієнтів, які планують стати батьками, є консультування гінекологом виключно жінки.

Для цього є кілька передумов: 

  •  серед пацієнтів побутує думка, що безпліддя - це «жіноча» проблема. Спочатку я обстежу себе, а якщо нічого не знайду - будемо обстежувати чоловіка. Це кардинально невірний підхід. Адже вагітність - це парний танець, де задіяні двоє партнерів. Тому ми, репродуктологи, розглядаємо пару як єдине ціле. Так, справді, колись давно відсоток «жіночого фактору» безпліддя значно переважає над чоловічим. Але зараз це твердо 50/50. Окрім цього 40% пацієнтів стикаються з поєднаним фактором, коли проблеми є з обох сторін
  • в чоловіка є еякуляція, виділяється сперма, значить там точно є сперматозоїди. А от і ні. Приблизно у 10-15% чоловіків є повна відсутність сперматозоїдів у спермі. Щоб це зрозуміти, потрібно пройти обстеження - спермограму. Лише в такому випадку ми можемо виключити спермальний фактор
  • у чоловіка вже є дитина від попереднього шлюбу, значить питання в мені. Навіть якщо у партнера уже є дитина, це ніяк не виключає наявності порушень сперматогенезу, оскільки з часом показники спермограми можуть суттєво змінюватись.

Не зволікайте зі зверненням до репродуктологів Медичного центру Медікавер, адже факт, що ваша сусідка, бабця, тітка народили у віці 42 роки, адже ймовірність того, що саме ви потрапите у ті 2% «щасливчиків» є досить примарною. Не втрачайте час, адже це єдиний ресурс, який не можна повернути, зупинити чи придбати. Час безцінний! А фахівці медичного центру Медікавер допоможуть використати його ефективно та реалізують вашу мрію стати батьками.

Схоже