PRP-терапія #1

PRP-терапія

Сьогодні, коли життя щодня відкриває перед нами безліч можливостей, такі питання, як створення сім’ї та народження дітей, молодь звикло відкладає «на потім». Але час біжить. І от, досягнувши певного успіху в житті та кар’єрі, вже досвідчені, але не молоді люди починають планувати батьківство і стикаються з труднощами. Адже з віком репродуктивний потенціал згасає. Особливо у жінок, у яких вже після 35 починає знижуватись запас та погіршується якість яйцеклітин. Чи можна повернути час назад? Можна! Принаймні, треба спробувати, – кажуть лікарі.

Як метод омолодження допомагає в репродуктології

Збагачену тромбоцитами плазму (Patelet Rich Plasma, PRP) давно використовують у різних галузях медицини: хірургії, травматології, дерматології, гінекології тощо. Наприклад, вона є ефективною для відновлення шкіри після опіків, допомагає у боротьбі з алопецією в трихології, покращує стан слизової піхви в гінекології. Та найбільше ми обізнані про успіхи PRP в косметології – плазмоліфтинг творить дива в омолодженні шкіри обличчя.

Віднедавна технологію PRP почали використовувати і в репродуктології для омолодження яйників та нарощення ендометрію. Збагачена тромбоцитами плазма здатна стимулювати в них морфологічні зміни, котрі відновлюють репродуктивну функцію. PRP допомагає пацієнткам із ранньою менопаузою, з низьким яйниковим резервом та передчасною недостатністю яйників на певний час відновити репродуктивну функцію, щоби в результаті народити власну, біологічно рідну, дитину. Також ця процедура є помічною в програмах запліднення in vitro для нарощення ендометрію. Ефективність PRP визнана світовими медичним товариством.

Оскільки збагачену тромбоцитами плазму отримують з власної крові пацієнта, вона є абсолютно безпечною – не викликає відторгнення чи алергії і не може ні чим інфікувати.

Як відбувається процедура омолодження яйників

Мета PRP – активувати фактори росту та стовбурових клітин у тканині, в яку вводиться збагачена плазма. Відомо, що стовбурові клітини можуть перетворюватись у клітини будь-якого типу в організмі людини, у тому числі й в ооцити.

Перед процедурою PRP кожна пацієнтка проходить первинну консультацію у гінеколога, обстеження УЗД та здає певні аналізи, після чого приходить у Медичний центр в призначений лікарем певний день. Для жінок, у яких вже немає менструації, процедура може проводитись у будь-який час, іншим жінкам потрібно уникати менструальних днів.

Для підготовки збагаченої тромбоцитами плазми пацієнтка здає невелику кількість (близько 20 мл) венозної крові. З неї в лабораторних умовах з використанням високотехнологічного обладнання біологи готують плазму (в чистому чи змішаному з іншими компонентами вигляді – відповідно до рекомендацій лікаря та вибору пацієнтки). Успіх процедури PRP залежить від концентрації тромбоцитів. Якщо він буде меншим за 1 млн/мкл, то результату досягнути не вдасться.

Проводячи процедуру омолодження яйників чи нарощення ендометрію в Медичному центрі Медікавер кожна пацієнтка може бути впевненою в результаті. Тому що наша лабораторія гарантує необхідну кількість тромбоцитів у плазмі та її якість, відповідно до європейських стандартів.

Щойно плазма буде готова, лікар проводить ін’єкції PRP. Для цього він використовує найтоншу голку – таку, яку зазвичай використовують при заборі яйцеклітин. Процедура для пацієнтки є абсолютно безболісною, оскільки відбувається під короткотривалою загальною анестезією. Ін’єкції контролюються ультразвуком, тому гарантують точне потрапляння збагаченої тромбоцитами плазми, куди потрібно. Протягом години після процедури, котра триває близько 15 хвилин, пацієнтка може повернутись до звичного життя.

PRP рекомендована:

 • жінкам з передчасною недостатністю яйників
 • жінкам у менопаузі та перименопаузі у віці до 50 років
 • жінкам з безплідністю після 35 років з низьким запасом яйцеклітин та низьким рівнем антимюлерових гормонів
 • жінкам з ендометріозом чи іншими патологіями ендометрію, які заважають імплантації ембріона
 • жінки до 35 років з низьким запасом яйцеклітин та низьким рівнем антимюлерових гормонів.

Як дізнатись, що омолодження яйників відбулось?

Після процедури PRP відбувається інтенсивне відновлення роботи яйників. Через два тижні пацієнтка здає контрольний аналіз крові на гормони: фолітропін (ФСГ), лютеотропін (ЛГ), естрадіол, глікопротеін (АМГ). На основі результатів аналізу та УЗД лікарі побачать, чи розпочався ріст фолікулів. Зазвичай у пацієнток Медичного центру Медікавер лікарі протягом кількох місяців спостерігають зниження рівня ФСГ і ЛГ та підвищення рівня естрадіолу і АМГ, що є доказом ефективності процедури.

Щойно потенційний ріст фолікулів буде підтверджений, пацієнткам, котрі готуються до програм запліднення in vitro, лікарі призначають додаткові фертильні препарати, щоб збільшити шанси на отримання більшої кількості зрілих й здорових яйцеклітин.

Протипокази до PRP

Назагал плазмотерапія є абсолютно безпечною. Тому перелік станів, під час яких її проводити не можна, коротким:

 • важкі захворювання внутрішніх органів
 • вірусний гепатит
 • системні захворювання крові, порушення періоду її згортання
 • вагітність та період лактації
 • імунодепресивні стани
 • психічні розлади.

Підготовка до процедури

За 2-3 дні до процедури PRP пацієнтці потрібно відмовитись від прийому антикоагулянтів. За день до процедури з раціону необхідно виключити алкоголь, жирні та смажені продукти, а також їжу з великим вмістом консервантів. За 4 години до процедури необхідно утриматись від їжі, більше пити води. Найбільшим результатом плазмотерапії в репродуктології є народження у пацієнтки біологічно рідної дитини.

На жаль, лікарі не можуть гарантувати, що PRP дасть такий результат в кожному конкретному випадку. Індивідуальний фактор відіграє у цьому процесі надто велику роль. Проте звернутись по допомогу донора ви можете завжди. Але до цього потрібно випробувати всі доступні можливості народити власну дитину, без донора.

Схожі послуги