Передімплантаційна генетична діагностика #1

Передімплантаційна генетична діагностика

PGD - висока точність, швидкі результати

Морфологічні характеристики ембріона (те, як він виглядає зовні) не можуть повністю визначати його здатність до імплантації та подальшого розвитку. Основною причиною, чому ембріони хорошої якості не імплантуються, є їх генетичний статус. Ембріони з «правильним» набором хромосом мають вищу здатність до імплантації та успішної вагітності.

У батьків старших за 40 років кількість ембріонів із генетичними змінами збільшується і сягає 70-80 %. Саме для виявлення хромосомних аномалій і проводиться передімплантаційна генетична діагностика (PGD) – методика, яка дозволяє парам уникнути спадкових захворювань у дитини. Також дану методику використовують, коли у пари вже народилась дитинка з хромосомними відхиленнями, або ж є дані про генетичні порушення у когось із пари.

Обстеження PGD:

PGD проводиться для ембріонів, які були створені за допомогою програм запліднення in vitro. Передімплантаційна генетична діагностика відбувається у декілька етапів:

  1. Програма екстракорпорального запліднення (in vitro).
  2. Біопсія ембріону.
  3. Кріоконсервація ембріону.
  4. Лабораторна діагностика біоптованих клітин.
  5. Розморозка здорового ембріону.
  6. Перенос матері.

Біопсія у рамках PGD проводиться на 3 або 5 день розвитку ембріона.

Під час біопсії на 3 день розвитку ембріона в нього відбирають одну-дві клітини, які містять ядро. На цій стадії зародок має 6-8 клітин. Відокремлення кількох із них є повністю безпечною процедурою та не впливає на здатність ембріона приєднатися до порожнини матки та розвиватися.

Недоліком проведення біопсії на цій стадії є ризик не діагностувати так звані «мозаїстичні» порушення, коли одна клітина містить нормальний набір хромосом, а інша – змінений.

Під час біопсії на 5 день розвитку ембріона відокремлюється декілька клітин від його зовнішнього шару – трофектодерми. Доведено, що ця процедура є безпечною для ембріона та не впливає на його подальший розвиток і здатність прикріплюватися до порожнини матки.

Недоліком проведення даної процедури є те, що для біопсії потрібні ембріони лише хорошої якості 5 дня розвитку. А у пацієнтів старшої вікової групи їх кількість суттєво знижується.

Переваги передімплантаційної генетичної діагностики

PGD допомагає:

  • запобігти народженню дитини з хромосомними порушеннями
  • знизити ризик переривання та завмирання вагітності
  • збільшити шанси на успіх та омріяне батьківство.

Лікарі Medicover Fertility пропонують пройти передімплантаційну генетичну діагностику всім, хто бажає стати батьками справді здорових дітей. Точні результати обстеження PGD можна отримати за 2 тижні.

Medicover Fertility – ваш надійний провідник до щасливого батьківства!

Схожі послуги