Лікування чоловічого безпліддя

Чоловіче безпліддя буває:

 • Секреторне – коли в яєчках не утворюються в достатній кількості здорові й рухливі сперматозоїди, які б могли запліднити яйцеклітину природнім шляхом.
 • Екскреторне – коли в яєчках відбувається нормальний процес сперматогенезу, проте сперматозоїди зазнають патологічних змін при проходженні через статеві шляхи чоловіка (екскреторно-токсичне) або коли захворювання статевих шляхів чоловіка унеможливлюють потрапляння сперматозоїдів в еякулят (екскреторно-обтураційне).
 • Поєднане безпліддя – коли поєднуються секреторна недостатність статевих залоз із обструкцією або інтоксикацією.
 • Імунологічне безпліддя – причиною безпліддя стають імунологічні фактори.
 • Ідіопатичне безпліддя – коли не вдається виявити причину (30-40%).

Звісно, у кожному окремому випадку причини можуть бути різними. Часом безпліддя спричиняє один фактор, а часом декілька з них поєднуються і пришвидшують процес згасання фертильності.

Діагностика чоловічого безпліддя

Як і будь-яке лікування, лікування чоловічого безпліддя починається з якісної діагностики. Із цією метою фахівці Медичного центру Medicover Fertility запропонують зробити ряд досліджень та аналізів.

Одним із обов’язкових є дослідження сперми – спермограма. Це дослідження є максимально інформативним і дає змогу визначити, наскільки сперматозоїди життєздатні та чи можуть вони запліднити яйцеклітину.

Також є ряд інших досліджень, серед них: 

 • виявлення інфекцій, які передаються статевим шляхом 
 • ультразвукове обстеження чоловічих статевих органів із доплерографією - визначення антиспермальних антитіл у сироватці крові та еякуляті
 • визначення рівнів гормонів, які беруть участь у регуляції сперматогенезу 
 • генетичні дослідження тощо.

Лікування чоловічого безпліддя в Medicover Fertility

У Центрах репродуктології Medicover Fertility в Україні застосовується сучасне консервативне та оперативне лікування чоловічого безпліддя, яке призначається індивідуально для кожного пацієнта.

Консервативне лікування спрямоване на усунення причини виникнення безпліддя та стимуляцію сперматогенезу.

Хірургічне лікування використовується при наявності у пацієнта захворювань, які є причиною безпліддя та не підлягають консервативному лікуванню (варикоцеле, сперматоцеле, крипторхізм тощо).

Також у Центрах Medicover Fertility використовують інвазивні методи отримання сперматозоїдів:

 • шляхом пункції – PESA (пункція придатка яєчка через шкіру), TESA (пункція паренхіми яєчка через шкіру)
 • шляхом відкритого оперативного втручання – TESE (екстракція сперматозоїдів з яєчка), MESE (мікрохірургічна аспірація сперматозоїдів з придатка яєчка), micro-TESE (мікрохірургічна, з використанням мікроскопу, екстракція сперматозоїдів з яєчка).

Слід пам'ятати, що своєчасна діагностика – це запорука швидкого вирішення делікатних проблем. Якщо вам ще не вдалося стати батьками, не падайте духом та не марнуйте час – звертайтесь до спеціалістів Medicover Fertility. За допомогою репродуктивної медицини вони допоможуть вам подолати всі перешкоди на шляху до щасливого батьківства.

Схожі послуги