Лікування безпліддя

Провідні лікарі-репродуктологи клініки Medicover дають відповіді на найбільш часті запитання щодо лікування жіночого і чоловічого безпліддя в клініці та програм ЕКЗ.

  

Зміст:

1. Методи лікування безпліддя

2. Жіноче безпліддя: основні фактори

3. Чоловіче безпліддя

4. Діагностика безпліддя перед програмою ЕКЗ

5. Фактори успішного ЕКЗ

6. Лікування безпліддя у жінок

7. Як записатися на консультацію до лікаря-репродуктолога

  

Методи лікування безпліддя

Якщо на шляху до омріяного батьківства у вас почали виникати запитання «Чи потрібна нам допомога, щоб зачати дитину?», «Чи варто перейти до активних дій?», "Що таке безплідність?" або, вам просто цікаво дізнатися про інші варіанти які допоможуть вам завагітніти, якщо виникнуть ускладнення або вагітність так і не настане, із цими запитаннями допоможуть розібратись наші лікарі-репродуктологи.

Якою б не була причина, важливо розуміти свої перспективи і не гаяти дорогоцінний час. Завдяки сучасній медицині, яка використовує допоміжні репродуктивні технології (методи "штучного запліднення", як часто шукають в інтернеті пацієнти), сьогодні в боротьбі з жіночим чи чоловічим безпліддям є набагато більше можливостей, але також потрібно чітко розуміти коли і кому які методи варто обирати. Читайте далі, щоб отримати уявлення про те, що таке екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) або Ін вітро (ЗІВ), щоб ви і ваш партнер могли бути готовими та поінформованими, а також розуміли як до цього краще підготуватися.

Почнемо з того, що безплідною вважається пара, яка не може завагітніти внаслідок регулярного статевого життя (не менше трьох разів на тиждень) без застосування жодних методів контрацепції впродовж року. Відомо, що протягом першого року спроб вагітніє близько 45-50% пацієнтів і ще 30% наступного року. Проте, що ж робити решті пацієнтів вагітність яких так і не настала. Наша однозначна порада - не затягувати час. Якщо вам 35 років і не ви завагітніли, ми не рекомендуємо чекати настання вагітності 2 і більше років. Даній категорії пацієнтів варто звертатися до лікарів вже після 6 місяців невдалого планування, адже з кожним роком ми втрачаємо і резерв, і генетичний потенціал наших статевих клітин. Для пацієнтів молодших 35 років можна звернутися на профілактичний огляд для планування вагітності протягом першого року намагань і якщо ж лікарем не виявлено патології то просто почекати, можливо, парі потрібно просто більше часу.

Якщо ж у пацієнтів, незалежно від віку, діагностована наступна патологія, варто чітко розуміти коли самостійне планування потрібно завершити і перейти до активних дій - звернутися в центр лікування безпліддя для подальших діагностики та лікування. Репродуктивна медицина - це сучасні методи лікування безпліддя!

  

Записатися на візит

  

Жіноче безпліддя: основні фактори

 

Трубний фактор жіночого безпліддя

Перш за все, це пацієнти з трубним фактором безпліддя. На сьогодні частота пацієнтів із захворюванням маткових труб, які звертаються із безпліддям, складає 25–35%. Навіть після реконструктивного хірургічного лікування блокади маткових труб частота спонтанної вагітності не є вищою ніж 50%. Тому, за даними світових асоціацій репродуктивної медицини не слід продовжувати природне планування вагітності у жінок з непрохідними матковими трубами та/або після реконструктивних операцій на маткових трубах після 6 місяців активного планування. Також при виборі очікуваної тактики у даних пацієнтів важливо звертати увагу на інші чинники, які можуть впливати на ненастання вагітності - вік, фолікулярний резерв, супутні захворювання, якість чоловічої сперми.

 

Ендометріоз

Ендометріоз - доброякісне, спадкове, гормонозалежне захворювання, в основі якого лежить неправильне розростання ендометрію на тлі гормональних та імунологічних порушень. За сучасними уявленнями ендометріоз, це не просто захворювання, це поліорганні порушення, які впливають на життя і репродуктивну здатність жінки. Його розповсюдженість постійно зростає і складає 15–50% усієї популяції жінок репродуктивного віку, з яких у 30–40% страждають саме на безпліддя. За останні роки у лікуванні ендометріозу відбулися суттєві зміни, які знижують прояви захворювання, але, на жаль, доказових даних, що дана терапія може покращити стан репродуктивної функції жінки немає. Тому якщо першочергове бажання є не лікування проявів захворювання ендометріозу, а народження дитини - варто задуматись над допоміжними методами лікування безпліддя.

 

Синдром полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є найпоширенішим ендокринним захворюванням, що призводить до безпліддя. Основним з його проявів є порушення менструальної функції у вигляді ановуляції (відсутність овуляції), оліго- або аменореї (рідких менструацій або повністю відсутністю менструації протягом 6 місяців), надмірною масою тіла, ожирінням та прояви гірсутизму (надмірного росту волосся). На СПКЯ припадає половина всіх випадків ендокринного безпліддя (50–75%) , а серед усіх пацієнтів з безпліддям 22%.  Загалом дане захворювання гарно коригується за допомогою правильного харчування, дієти і відповідних медикаментів і досить часто, вже на 3-6 місяці лікування пацієнти отримують самостійну вагітність. Та існує категорія пацієнтів з вираженими проявами захворювання (особливо це стосується пацієнтів з гіперандрогенією та метаболічним синдромом), які проходять тривалі невдалі стимуляції і, на жаль, вагітність так і не вдається досягти. Тому, за рекомендацією Європейської спілки репродуктологів даній категорії пацієнтів не рекомендовано проводити більше 6 спроб стимуляцій овуляції при підтвердженні факту овуляції, та не більше 3-х, якщо овуляція не досягається. В даних випадках рекомендовано переходити до наступного етапу ДРТ, а саме запліднення ін. вітро.

  

Записатися на візит

  

Чоловіче безпліддя

Безпліддя у чоловіків зустрічається близько у 20% пар, які намагаються завагітніти, та у 30-40% чоловіків, в яких проблема безпліддя є і їх партнера. Варто пам’ятати, що спермограма дозволяє зробити оцінку чоловічої репродуктивної функції. Щонайменше 2-і спермограми повинні бути здані протягом 2-х місяців з дотриманням всіх вимог (час утримання від статевого життя, відсутність алкоголю, наркотичних препаратів, антибактеріальних препаратів, важких інфекцій). Ще одним важливим нюансом є те, що повторну спермограму потрібно проводити в одній і тій же лабораторії, тобто ми не можемо порівнювати два результати зроблені в різних лабораторіях і за різними критеріями. Якщо ж в аналізі сперми є суттєві відхилення по кількості сперматозоїдів, їх рухливості, морфології, в’язкості і немає ефекту від лікування протягом 6 місяців – таким пацієнтам варто продовжити лікування за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.

Приблизно у 5–10 % пар, немає видимих причин для безпліддя (чоловічого безпліддя чи безпліддя у жінок), а в значно більшому відсотку пар виявляються лише незначні відхилення, які не є настільки серйозними, щоб призвести до безпліддя, проте вагітність так і не настає. У цих випадках безпліддя називають нез`ясованим або ідіопатичним. Пари з незрозумілим безпліддям можуть мати проблеми з якістю яйцеклітини, функціональною здатністю маткових труб або сперматозоїдів, які важко діагностувати та/або лікувати стандартними методами. Якщо вагітність не настає протягом трьох-шести циклів лікування для досягнення результату рекомендовано проведення програми ЗІВ.

    

Діагностика безпліддя перед програмою ЕКЗ

Рекомендовані тести та аналізи для чоловіків перед програмою наведено нижче:

Для чоловіка це оцінка якості сперми. Обов’язковим є визначення загальної спермограми і у разі відхилень в ній або при попередніх невдалих спробах зачаття, лікар може призначити додаткові тести як по спермі так і по крові.

Також, перед програмою обоє партнерів проходять тестування на наявність вірусів гепатиту, сифілісу та ВІЛ-інфекції – безпосередньо, перед програмую, оскільки дійсність цих тестів лише 3 місяці.

Рекомендовані обстеження для жінок:

Для жінки список обстежень буде набагато більшим, адже вона готується не лише до програми, але й до виношування вагітності. Тому варто уважно віднестися до її здоров’я, що б під час вагітності не виникло ускладнень, які б могли зашкодити або самій пацієнтці або її майбутній дитині. 

Гормональні обстеження: АМГ, рівень ФСГ – що свідчить за фолікулярний резерв і допоможе визначитись лікарю з дозою препарату. Також важливим є визначення функції щитоподібної залози: ТТГ, пролактин, АТПО, АТТГ. Решту гормональних обстежень призначають відповідно спеціальних показів. 

УЗД матки та додатків проводиться між 5-11 днем МЦ. Тут лікар оцінює фолікулярний резерв за допомогою підрахунку кількості антральних фолікулів в обох яєчниках, що в подальшому буде мати значення на вибір дози та типу протоколу. Оцінюється стан слизової матки – ендометрію, його товщина, структура, наявність включень. Оцінюємо чи немає утворів в матці (наприклад міома матки), яєчниках (кисти різного генезу) параметрії (параоваріальні кисти, змінені маткові труби). Це все може відігравати роль в успішності програми і у виношуванні вагітності. Тому при наявності патологічних утворів лікар може рекомендувати їх попереднє оперативне видалення, а вже після чого повернення до протоколу ЗІВ. 

Проведення УЗ діагностики молочних залоз не менш важливе обстеження, особливо це стосується жінок старше 35 років. При наявності тканинних утворів у даної категорії пацієнтів не завжди можливе проведення гормональної стимуляції, а тим більше вагітності, яка може вплинути на швидкість його росту. Тому при наявності патологічних утворень в молочній залозі обов’язковим повинна бути консультація мамолога.

Огляд гінеколога один з невід’ємних етапів обстеження для кожної жінки, яка планує вагітність навіть самостійну. Адже патологія шийки матки може впливати, як на настання так і на виношування вагітності. Тому обов’язковим обстеженням є забір мазків на стан флори та цервікальний скринінг. Додаткові обстеження можуть бути призначенні гінекологом в результаті отриманих аналізів або змін при огляді шийки матки.

І останнім етапом в основних обстеженнях є огляд сімейного лікаря із загально-клінічними обстеженнями. Адже для планування вагітності жінка має бути здорова і супутні захворювання мають бути в стані ремісії. Тільки у здорових мам народжуються здорові діти. 

  

Записатися на візит

  

Фактори успішного ЕКЗ

Що ще я можу зробити, щоб ЗІВ пройшло успішно?

Окрім тестування перед початком лікування, є інші речі, які ви можете зробити, щоб підготуватися до програми ЕКЗ. Багато з наведених нижче рекомендацій не тільки чудово підвищують ваші шанси на успішний цикл, але й корисні для загального здоров’я.

  • Поліпшення якості сперми

Для чоловіків цикл утворення сперматозоїдів займає в середньому 72 доби. За практично 3 місяці у чоловіка появляються цілком нові сперматозоїди. Тому якість  сперми можна покращити, уникаючи шкідливих факторів навколишнього середовища, таких як куріння, вплив високих температур (на виробництві, в сауні), важких фізичних навантажень, наркотичних, антибактеріальних  препаратів, надмірного вживання алкоголю. Необхідно знизити рівень стресу, постарайтесь забезпечити себе повноцінним сном не менше 8 годин та підтримуйте здорову вагу займаючись спортом і, дотримуючись здорового харчування, принаймні за 3 місяці до планування вагітності і результат здивує вас.

  • Підтримуйте здорову вагу

На сьогодні ожиріння це глобальна проблема в цілому світі, яка підвищує ризик ряду поширених захворювань, включаючи діабет 2 типу, дисліпідемію, артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, жовчнокам’яну хворобу, ендометріальний рак та рак молочної залози в постменопаузі, інсульт, остеоартрит та безпліддя. Для визначення ожиріння використовується індекс маси тіла (ІМТ)  і в нормі він не має бути вищим ніж 25. Ожиріння може погіршити репродуктивну функцію як у жінок, так і у чоловіків, що призводить до безпліддя у пар, які намагаються завагітніти, і подальших ускладнень під час вагітності таких як самовільні викидні, затримка внутріутробного розвитку плода, гестаційний діабет та прееклампсія вагітних. Окрім того пацієнти мають гіршу відповідь на стимуляцію і в деяких клініках не рекомендовано проводити програми у пацієнтів з вагою більшою за 100 кг – оскільки це за відома програми з низькою ефективністю. Тому зміна способу життя, дієтотерапія та помірне фізичне навантаження і відповідно зменшення маси тіла для таких пацієнтів позитивно впливало на відновлення овуляції і збільшувало шанси на самостійну вагітність, а в пацієнтах на програмі ДРТ покращило відповідь на індукцію овуляції.

  • Стрес

Рівень стресу та психічне здоров’я впливають на ваше загальне здоров’я, а також можуть заважати як самостійному зачаттю так і успішному ЗІВ. Психічний та емоційний стрес може призвести до додаткового фізичного напруження, яке, у свою чергу, може спричинити додатковий вплив на ваше тіло. Також стрес може впливати на сон. Пацієнти часто при хронічному стресі скаржаться на безсоння, виснаження, апатію, що аж ніяк не допоможе в процесі лікування безпліддя. Тому таким пацієнтам рекомендовано перед плануванням вагітності – відпочинок, можливо спа-процедури, щоб відволіктися від повсякденних клопотів. У складних випадках рекомендована робота з психотерапевтом.

  • Шкідливі звички

Кожній парі, яка планує вагітність, і чоловіку і жінці потрібно слідкувати за своїм повсякденним раціоном. Тому відмова від алкоголю, куріння принаймні за 3 місяці до настання вагітності або до проведення програми ЕКЗ суттєво збільшить ваші шанси. Також важливо стежити за щоденним споживанням кави, а точніше кофеїну. Це має важливе значення саме для вагітних, оскільки надмірне споживання кофеїну може призвести до безсоння, анемії, тахікардії (посиленого серцевого ритму) новонародженого, підвищеної артеріальної гіпертензії вагітної. Для кавоманів важливо пам’ятати, що не потрібно повністю відмовлятися від кави, якщо немає показів, а потрібно слідкувати за кількістю спожитого напою протягом дня, не більше 200 мл, адже в кофеїні є і плюси. Він покращує розумову активність, підвищує рівень в крові гормону настрою – дофаміну, зменшує кількість набряків за рахунок сечогінних властивостей.   

  • Вітаміни

Насьогодні загальновідома інформація, щодо застосування фолієвої кислоти, яка рекомендована на міжнародному рівні жінкам з моменту, коли вони намагаються завагітніти, до 12 тижнів вагітності. Проте у деяких жінок є гени, які знижують концентрацію фолієвої кислоти в крові, тому таким жінкам рекомендовано як альтернатива добавкам фолієвої кислоти – 5-метил-тетрагідрофолат (5-MTHF). 

Також, Всесвітня організацією охорони здоров’я (ВООЗ), наполягає, щоб жінки репродуктивного віку приймали періодично (щотижня) добавки заліза та фолієвої кислоти, особливо в населення, де поширеність анемії перевищує 20%. Добавки можуть також зменшити інші вроджені вади, такі як заяча губа, з розщепленим піднебінням або без нього, і вроджені серцево-судинні вади. 

Тотальний дефіцит вітаміну Д не міг не вплинути на перебіг вагітності. Тому в прегравідарній підготовці рекомендовано корекцію дефіциту вітамін Д, оскільки доведено, що його дефіцит впливає на правильну імплантацію ембріона і розвиток подальших пізніх ускладнень під час вагітності. Тому як до вагітності так і протягом перших двох триместрів вагітності рекомендовано регулярний прийом даного препарату, адже достатній рівень в крові вітаміну Д  знижує ризик прееклампсії, гестаційного діабету, низької ваги при народженні та може знизити ризик важкої післяпологової кровотечі.

Йод є важливою поживною речовиною, необхідною для біосинтезу гормонів щитовидної залози, які відповідають за регуляцію росту, розвитку та метаболізму. Під час вагітності та годування груддю потреба в йоді значно зростає . Якщо протягом цих періодів не виконувати вимоги, вироблення гормонів щитовидної залози може зменшитися та бути недостатнім для потреб матері, плода та дитини. Забезпечення йодованими добавками може допомогти задовольнити підвищені потреби в йоді під час вагітності та післяпологового періоду, а також запобігти або усунути дефіцит йоду та його наслідки.

Вітамінні добавки можуть здаватися абсолютно безпечними і досить часто пацієнти самостійно призначають та коригують їх дозу. Ми хочемо наголосити, що прийом будь яких препараті, навіть вітамінів під час вагітності має бути узгоджено з вашим лікарем. Адже для вибору препарату, дози і тривалості лікування має бути чітке розуміння вашої потреби в ньому і ризиків для плода. Оскільки на сьогодні немає жодного, абсолютно безпечного препарату для вагітних і навіть фолієва кислота в невідповідній дозі може зашкодити вашому малюку. Тому перед початком лікування проконсультуйтесь з вашим лікуючим лікарем, проінформуйте його про супутні захворювання у вас або/та вашого партнера, а також про прийом медикаментів, які можуть бути не пов'язані з вагітністю але можуть вплинути на неї. Це допоможе вашому лікарю визначити найкращий протокол лікування для вашого конкретного випадку, щоб максимізувати шанси на успішний результат. Якщо ви щось не розумієте в своєму плані лікування або в якомусь етапі не бійтеся перепитати лікаря чи координатора, адже допущена в процесі лікування помилка може відіграти негативний вплив на кінцевий результат.

  

Записатися на візит

  

Лікування безпліддя у жінок

Отже, якщо всі підготовчі питання обговорено переходимо до процесу. 

  • Першим етапом є стимуляція та моніторинг суперовуляції:

Цей перший крок полягає в тому, щоб стимулювати ваші яєчники виробляти не одну яйцеклітину, як в природньому циклі, а якомога більше яйцеклітин, щоб їх можна було вилучити з вашого тіла та використати на наступному етапі запліднення та в подальшому процесі. Прийом гормональних препаратів для зачаття зазвичай починається на другий або третій день менструального циклу жінки. Проте, є і інші схеми, наприклад з кінця (приблизно 19-20 дМЦ) попереднього менструального циклу. Вибір протоколу стимуляції залежить конкретно від вашої клінічної ситуації та досвіду лікаря в отриманні результату. Зазвичай гормональні препарати для стимуляції потрібно приймати в один конкретно визначений час, в середньому від 9 до 14 днів. Паралельно з прийомом ліків проводиться ультразвуковий моніторинг росту фолікулів (місце де б мала дозрівати яйцеклітина), гормональний моніторинг (визначення певних гормонів в крові – лікар призначає індивідуально), а також, щоб внести при потребі, будь-які необхідні коригування по дозі ліків. В середньому це 3-4 візити в клініку перед процедурою забору яйцеклітин – пункцією. Коли фолікули досягли відповідного розміру (18-20мм) – призначається тригер овуляції – спеціальний укол який запускає дозрівання яйцеклітини, що б вона була готова до запліднення. 

  • Пункція фолікулів

Пункція фолікулів проводиться вашим лікарем через 36 годин після введення тригера овуляції. На гінекологічному кріслі, під анестезією, за допомогою вагінального ультразвукового датчика до якого під’єднаний спеціальний провідник з голкою проводиться прокол стінки піхви, а далі яєчника і за допомогою спеціальної помпи відбувається забір фолікулярної рідини в якій і має знаходитись яйцеклітина. Весь процес відбувається під ультразвуковим контролем, що забезпечує безпеку процедури, а короткотривала анестезія запобігає больовим відчуттям. Після того як фолікулярна рідина потрапила у спеціально підігріту пробірку (до температури тіла – 37,5), що б зменшити стрес від перепаду температури для яйцеклітини, наші ембріологи починають шукати в цій рідині ооцити для подальшого відбору їх для запліднення. Середня тривалість пункції 10-20 хв і залежить від кількості фолікулів, анатомічного доступу до яєчників та навиків лікаря. Після пробудження пацієнтка самостійно проходить в палату де залишається під наглядом медсестри протягом 2-х годин.

  • Отримання чоловічого матеріалу (сперми) 

Одночасно із забором яйцеклітин у жінки чоловік теж віддає свій матеріал (сперму) для запліднення. В залежності  від наявності чи відсутності у чоловіка проблем із зачаттям є різні методи отримання сперматозоїдів: шляхом мастурбації – в більшості випадків, шляхом біопсії з яєчка чи придатка яєчка – коли в першому варіанті сперматозоїди відсутні або не рухомі, шляхом відмивання з сечі чоловіка – коли є ретроградний закид сперми в сечовий міхур. Також можна використовувати свіжу сперму – отриману безпосередньо в день здачі або кріоконсервовану (попередньо заморожену) – у разі відсутності чоловіка в день процедури. У випадках коли ми не можемо отримати сперму чоловіка, або для одиноких жінок часто використовують заморожену сперму анонімного донора, яку жінка чи пара підбирає напередодні пункції.

  • Запліднення і культивування ембріонів

У відповідні часові рамки, як правило на  36 годину від тригера проводиться процедура запліднення. Методика запліднення теж може бути різноманітна і залежати, від параметрів сперми. Так при нормоспермії можна використати класичну методику запліднення ін. вітро, коли відбирають певну концентрацію сперматозоїдів для однієї яйцеклітини і залишають в спеціальному інкубаторі протягом ночі. Настання запліднення оцінюють на наступний день. В такому випадку воно відбувається максимально наближено до того, яке відбувається в організмі жінки. Коли ж в нас немає достатньої концентрації сперматозоїдів або є зміни їх рухливості чи морфології можна провести запліднення шляхом безпосереднього введення одного сперматозоїда у кожну яйцеклітину для її запліднення. Ця процедура називається ІКСІ (ICSI intracytoplasmic sperm injection – введення сперматозоїда у цитоплазму яйцеклітини). Також є ще одна процедура запліднення, яка використовується при невдалих попередніх програмах, коли не утворилися ембріони, або встановлено факт відсутності зрілості сперматозоїдів. Це процедура ПІКСІ (PICSI) Petri Dish ICSI - чашка Петрі для ІКСІ) — це допоміжний метод відбору сперматозоїдів для проведення ІКСІ. Особливість чашки полягає у тому, що вона покрита тонким шаром гіалуронової кислоти, який допоможе зробити селекцію сперматозоїдів і знайти той потрібний для запліднення. Як правило встановлення факту запліднення проводять на 17-18 годину після самого запліднення, а ембріон, що утворився називають зиготою. Ембріони проходить різні стадії розвитку, і будуть культивуватися протягом наступних 5-7 днів до утворення стадії бластоцисти. Після чого його або перенесуть в порожнину матки або кріоконсервують (заморозять і помістять в рідкий азот до моменту поки жінка не буде готова його перенести), або при потребі, проводять біопсію ембріона. Біопсія ембріона – проводиться для отримання частинки ембріона з подальшим його генетичне тестування, а сам ембріон заморожується. Цей тест призначений для виявлення будь-яких можливих генетичних аномалій і проводиться за спеціальними показаннями. Після того, як ми дізнаємося результати біопсії, жінку починають готувати до циклу перенесення ембріона.

  • Перенесення ембріона або ембріотрансфер 

Перед тим як приступити до перенесення ембріона потрібно визначитися із кількістю ембріонів які ми будемо переносити. З розвитком ДРТ, а точніше з удосконаленням технологій і майстерності як ембріологів так і лікарів більшість репродуктологів схиляються до перенесення однієї зрілої бластоцисти. Адже одноплідна вагітність має завжди більше шансів на народження здорової доношеної дитини ніж двійня, а тим більше трійня. Тому в більшості випадків лікарі рекомендують перенесення лише одного ембріона. Коли ж можна перенести два ембріони? Якщо ми маємо пацієнтів старшого репродуктивного віку (старше  38 років і це їхні власні яйцеклітини), якщо у пацієнтів були невдалі спроби ЗІВ, якщо ми отримали ембріони гіршої якості. Перенесення трьох ембріонів не рекомендовано і  доказово не виправдано. Коли ми обговорили з пацієнткою кількість ембріонів можемо переходити до ембріотрансферу. 

Перенесення ембріонів може відбуватися у свіжому циклі, тобто в циклі в якому була проведена стимуляція і пункція яєчників, або у кріоконсервованому циклі – коли ембріони були попередньо замороженні. 

Отже, свіжий ембріотрансфер проводиться, як правило на 5 добу після пункції( день пункції ми рахуємо як день 0). Для цього з дня забору яйцеклітин пацієнтці призначається прогестерон – гормон, який буде підтримувати наш ембріончик до 12 тиж вагітності, коли формується плацента і перебере на себе цю функцію. Умовою для свіжого переносу є відсутність гіперстимуляції (на пункції отримали не більше 12 яйцеклітин, рівень естрадіолу на момент тригера не вище 3500 нг/мл, відсутність вільної рідини в порожнині малого тазу), нормальне самопочуття жінки, відповідна товщина ендометрію: не менше 7мм і не більше 13 мм. Якщо ж дані умови відсутні, або пацієнти не планують вагітність в найближчому часі або нам потрібно попередньо генетично протестувати ембріони – тоді перенесення буде відбуватися у кріоциклі, тобто після відповідної заморозки, і в відповідний час розморозки ембріона. Немає стандартної підготовки ендометрію до проведення кріоциклу, як і дня самого переносу, кожен випадок може відрізнятися через причини безпліддя, супутні захворювання, вік пацієнта. Кріоперенос ембріона може відбуватися в природньому циклі – без будь якого вживання гормональних препаратів або в стимульованому циклі. Кожний лікар підбирає вид протоколу індивідуально до клінічної ситуації. Саме перенесення ембріона може коливатися від 16 до 22 дня менструального циклу, а конкретніше на 5 добу прогестерону, де перший день початку прийом прогестерону – в стимульованому циклі, або день овуляції в природньому циклі – це день 0). В обох випадках (чи свіжий перенос чи перенесення ембріона відбувалося в кріоциклі) визначення вагітності ми проводимо на 10-14 добу за допомогою визначення в крові хоріонічного гонадотропіну – гормону вагітності, а ультразвукове підтвердження вагітності проводимо через 2 тижні після цього. Після чого з лікарем проводиться корекція медикаментів і обговорення подальших рекомендацій, щодо програми лікування.

Сподіваємось дана стаття відповіла на ваші запитання і допомогла визначити для себе в якому напрямку вам потрібно рухатись до омріяного батьківства. 

Клініка репродуктивної медицини Медікавер - це кращі фахівці вищої категорії, які використовують сучасні методи діагностики для лікування жіночого та чоловічого безпліддя.

   

Як записатися на консультацію до лікаря-репродуктолога

Для запису на консультацію до лікаря-репродуктолога, ви можете виконати наступні кроки:

  • Оберіть лікаря-репродуктолога на нашому сайті medicover.ua, до якого ви бажаєте записатися. В нас на сайті доступні найкращі фахівці які з лікування жіночого та чоловічого безпліддя.
  • Зателефонуйте на рецепцію нашої клініки 0 800 305 911 або заповніть заявку онлайн. Під час телефонного дзвінка скажіть, що ви бажаєте записатися на консультацію до лікаря-репродуктолога. Вас запитають про ваші основні персональні дані та причину, з якою ви бажаєте отримати консультацію.
  • Обговоріть доступні дати та часи для консультації. Виберіть той, який підходить вам найкраще.
  • Запишіть інформацію про дату, час та адресу консультації. Також запитайте, чи потрібно при собі мати документи або результати аналізів.
  • Прийдіть на консультацію в назначений час та день. Під час консультації вам буде запропонована діагностика та лікування захворювань репродуктивної системи.

 

Оберіть наш медичний центр в Україні та завітайте на консультацію:

  • м. Львів - вул. Антоновича, 102
  • м. Ужгород - вул. Вілмоша Ковача 17
  • м. Дніпро - вул. Князя В.Великого, 9

Для запису на консультацію лікаря-репродуктолога заповніть заявку онлайн чи телефонуйте 0 800 305 911.

  

До Вашої уваги ціни на послуги в клініці Медікавер.

Схожі послуги